Czy Marihuana Będzie Kiedyś Legalna w Polsce?

Czy Marihuana, Konopie Indyjskie, Cannabis, Będzie, Kiedyś, Legalna, Legalizacja, Polsce, Depenalizacji

Wielu użytkowników marihuany nurtuje pytanie czy kiedyś będziemy mieli w pełni legalną marihuanę? Mówimy tutaj o sytuacji takiej jak w USA gdzie w większości stanów można już kupić susz cannabis w normalnym sklepie.

W Polsce jeszcze bardzo długo nie będzie takiej sytuacji. Możemy liczyć jedynie na złagodzenie prawa i wprowadzenie tzw. depenalizacji, czyli za posiadanie niewielkiej ilości suszu marihuany oraz dwóch – trzech roślin na własny użytek nikt nie jest karany. Jeśli zostanie się przyłapanym na takim czynie, to można być ukaranym tylko mandatem. Takie rozwiązanie mamy już w wielu krajach Unii Europejskiej.

Już od dawna polska zaczęła legalizację medycznej marihuany wprowadzając leki na jej bazie. Przypomnimy tutaj artykuł, który powstał jeszcze za czasów rządów Ewa Kopacz, mówiący o wprowadzeniu leku na bazie marihuany.

Lek na Bazie Marihuany Dopuszczony do Obrotu. Lek na bazie medycznej marihuany został dopuszczony do obrotu, jest on stosowany w stwardnieniu rozsianym – tak powiadomiła premier Ewa Kopacz. Według informacji przekazanych przez premier podobne leki na bazie marihuany mają być wprowadzane stopniowo po przeprowadzonych badaniach. Nie obyło się bez większej ilości pytań premier Kopacz na konferencji w Łodzi jedno z pytań dotyczyło legalizacji marihuany w celach leczniczych, jej odpowiedz była następująca „Dobrze by było, byśmy na bieżąco śledzili wszystko to, co dzieje się na rynku farmaceutyków w tej chwili ”.

W tej chwili w Polsce mamy w pełni legalną medyczną marihuanę. Ale nie jest tak kolorowo jak by mogło się wydawać. Dostęp do leczniczej marihuany w Polsce jest bardzo utrudniony, bo po prostu jej nie ma w aptekach. A jak już się pojawi to szybko znika, po za tym jest bardzo droga. Dochodzi jeszcze fakt iż lekarze najzwyczajniej jej nie chcą przepisywać, gdyż mało o niej wiedzą, o dawkowaniu itp. Obecna sytuacja sprawia że w pierwszej kolejności należy zająć się tym stanem rzeczy, a depenalizacja to kolejny krok, który wymaga odpowiednich ustaw. Miejmy nadzieję że mimo tych trudności użytkownicy marihuany w Polsce doczekają się zmiany prawa na lepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © ZieloneKrzaki.pl