Marihuana w Tajlandii Rozkwita

uprawa marihuany w Tajlandii legalna

Każdy słyszał o słynnych tajskich plażach, ale także o surowości prawa dotyczącego spożywania marihuany w Tajlandii. Jednak wszystko się zmieniło o 360 stopni! Od 9 czerwca 2022 roku marihuana została usunięta z listy środków odurzających w tym pięknym kraju. W tym artykule, przyjrzymy się historii marihuany w Tajlandii, także obecnemu ponownemu rozkwitowi marihuany.

Historia używania konopi w Syjamie

W Syjamie, dawnej nazwie historycznej Tajlandii używanej do 1947 roku, roślina konopi i jej pochodne były używane od czasów starożytnych do leczenia wielu chorób i były kluczowym składnikiem wielu tradycyjnych tajskich środków leczniczych.

Tajska marihuana jest dobrze znana ze swojego silnego efektu stymulującego, wywołanego przez wysoką zawartość THC. Tajskie odmiany są wyłącznie odmianami Sativa i charakteryzują się jednymi z najdłuższych okresów kwitnienia wśród odmian marihuany. W latach 60-tych uważano, że tajskie szczepy zawierają około 13% THC, co w tamtych czasach było niesamowicie wysoką zawartością. Do najbardziej znanych tajskich szczepów należą Chiang Mai, odmiana marihuany Koh Chang, euforyczna Sativa, nie wspominając o żywicznej Meao.

Na dzisiejszym rynku nasion konopi w Tajlandii można znaleźć wiele tajskich odmian, takich jak Wild Thailand od World of Seeds czy Thai od Ace Seeds. Oczywiście, aby wykorzystać ich cechy, jednocześnie skracając czas kwitnienia i kontrolując wzrost w przypadku uprawy wewnątrz, stworzono wiele tajskich hybryd, takich jak Exotic Thai od Exotic Seeds czy szczególnie polecaną Chocolate Haze od Royal Queen Seeds.

Okres prohibicji

W Tajlandii do 2022 roku marihuana była zakazana na mocy ustawy o kontroli narkotyków z 1979 roku, która klasyfikowała ją jako narkotyk kategorii 5. Producenci, eksporterzy i importerzy podlegali karze pozbawienia wolności od dwóch do piętnastu lat i/lub grzywnie w wysokości od 200 000 do 1,5 miliona bahtów tajskich. Osoby posiadające i zamierzające sprzedać 10 kg lub mniejszą ilość podlegały karze pozbawienia wolności od dwóch do dziesięciu lat i/lub grzywnie od 40 000 do 200 000 bahtów. Za zwykłe posiadanie groziła maksymalna kara pięciu lat pozbawienia wolności i/lub grzywna w wysokości do 100 000 bahtów. Pomimo tych ograniczeń, wielu Tajów nadal używało marihuany nielegalnie.

2019: Rozpoczęcie legalizacji marihuany w Tajlandii

W końcu niektórzy członkowie tajskiego rządu zgodzili się, że nadszedł czas, aby rozważyć środki legalizacyjne. W rezultacie w 2018 roku rząd podjął kroki w celu usunięcia roślin konopi z listy zakazanych środków odurzających, wtedy rozporządzenie zezwoliło na uprawę konopi do celów medycznych, ale nie komercyjnych.

Kolejny duży krok nastąpił w lutym 2019 roku, kiedy to zmieniono ustawę o środkach odurzających, legalizując medyczną marihuanę w pewnych granicach. Wszystkie części rośliny stały się legalne, z wyjątkiem kwiatów. Jednak marihuana rekreacyjna pozostała nielegalna na mocy tej samej ustawy z 1979 roku.

W ten sposób coraz więcej konsumentów w Tajlandii zaczęło uprawiać konopie: należy tylko uważać przy kwitnieniu, ponieważ kwiaty zawierające THC są nadal nielegalne!

2022: Pełna legalizacja

9 czerwca 2022: Ministerstwo Zdrowia Publicznego Tajlandii określiło marihuanę i konopie jako „rośliny kontrolowane”, legalizując marihuanę w celu promowania jej do celów medycznych i zdrowotnych oraz ograniczając jej posiadanie i używanie do osób powyżej 20 roku życia (chyba, że zezwoli na to lekarz). W tym samym czasie rząd rozprowadził wśród ludności 1 milion roślin, a 3,000 więźniów zostało zwolnionych za proste przestępstwa związane z konopiami.

sprzedaż suszu marihuany w Tajlandii legalny

Ministerstwo Zdrowia Publicznego Tajlandii usunęła konopie, których ekstrakty zawierają nie więcej niż 0,2% tetrahydrokannabinolu (THC) z listy zakazanych środków odurzających. Ekstrakty zawierające więcej niż 0,2 % THC pozostają nielegalne w Tajlandii. Ale kwiaty nie są ekstraktami; dlatego są legalne, niezależnie od zawartości THC.

Należy pamiętać, że palenie marihuany w miejscach publicznych jest zabronione. Kara to potencjalne trzy miesiące więzienia i grzywna w wysokości 25 000 bahtów. Gospodarstwa domowe mogą uprawiać rośliny w domu bez zezwolenia, ale firmy potrzebują owego zezwolenia.

Tajlandia Przyszły importer marihuany?

W chwili obecnej przemysł konopi indyjskich jest w Tajlandii nowością! Jednak biorąc pod uwagę zainteresowanie tym nowym źródłem dochodu, niskie koszty pracy, tanią energię elektryczną i korzystny klimat, jest bardzo prawdopodobne, że Tajlandia stała się wiodącym na świecie krajem importującym konopie ze względu na niskie koszty produkcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © ZieloneKrzaki.pl