TOP 5 Najlepszych Odmian Konopi Kush

najlepsze odmiany marihuany kush, charakterystyka tej genetyki

Odmiany Konopi Kush – Charakterystyka Ogólna

Konopie „Kush” pochodzą z gór Hindukuszu, znajdujących się na granicy Pakistanu z Afganistanem. Rejon ten jest jednym z niewielu, w których ta specyficzna roślina występuje naturalnie. Obszar znany jest z trudnych warunków atmosferycznych, ale rośliny te są bardzo silne i dzielnie znoszą wichury, brak wody, niskie temperatury czy silne nasłonecznienie. Cechami charakterystycznymi tych odmian są: ziemisty aromat, niski wzrost oraz duża ilość żywicy, dzięki czemu nadają się do produkcji haszyszu. Zażycie odmian Kush daje efekt odprężenia i uśpienia. Jest polecana w przypadku problemów z bezsennością, stresem, stanach zapalnym i innych.

Rośliny Kush mają liście ciemnozielonej, a czasami purpurowej barwy, są niskie, ale silnie rozgałęzione. Zazwyczaj mają grube, pokryte pąkami pączki, a ich słupki mogą mieć kolory od pomarańczowego do brązowego. Zapach i smak poszczególnych odmian może być bardzo różny, od delikatnych, ziemnych, kwiatowych i sosnowych nut, po wyraźniejsze – cytrusowe. W smaku często mogą przypominać aromat kwiatów, ale też mogą dawać wrażenie cytrusów lub jagód.

OG Kush – Royal Queen Seeds

Jedną z popularniejszych odmian konopi, i najpopularniejszą z grupy Kush jest odmiana OG Kush. Jest ona uwielbiana przez palaczy i rozsławiona przez gwiazdy. Jest to bardzo silna odmiana konopi, o charakterystycznym aromacie, który trudno jednoznacznie nazwać. Najbardziej kojarzy się on jednak z aromatem cytryny, ziemi i paliwa. Odmiana ta nie daje w pełni efektu narkotycznego, po jest zażyciu odczuwa się wyraźny relaks, odprężenie i silną euforię, co zawdzięcza posiadania 75% genetyki Indici. Swoją popularność zawdzięcza prostej uprawie i małym wymaganiom. Trzeba jednak pamiętać, że jest wrażliwa na wilgotność, zwłaszcza w okresie kwitnienia, kiedy występuje niebezpieczeństwo wystąpienia pleśni. Ma wyjątkowo wysoką zawartość THC i jest mocno pokryta żywicą.

Master Kush – Dutch Passion

Kolejna popularna odmiana, zwłaszcza wśród młodych i początkujących palaczy. Jest bardzo prosta w uprawie i łatwo wybacza błędy, a także szybko kwitnie. Znana jest z tego, że podczas uprawy wydziela bardzo słaby zapach. Ma łagodny, słodki aromat o cytrusowych nutach, oraz produkuje zbite, duże kwiaty o wysokich zawartościach THC. Wspaniały efekt wizualny dają zmieniające się pod koniec kwitnienia kwiaty, przybierające wtedy kolor pomarańczowy. Jedyną wadą tej rośliny, na którą trzeba uważać, jest niska tolerancja na wilgoć, przez co łatwo może pojawić się pleśń.

Kosher Kush – DNA Genetics

Kosher Kush jest bliskim kuzynem OG Kush. W porównaniu do innych odmian z tej rodziny, Kosher Kush rośnie wyjątkowo szybko i wysoko. Ma też tendencje do wyciągania się, dlatego trzeba ją przycinać i skracać. Wydziela silny, ziemisto-benzynowy aromat. Jest to silna odmiana, z którą należy uważać. Początkujących palaczy łatwo może zbić z nóg. Dzięki swoim dużym plonom i małym liściom nadaje się do upraw komercyjnych.

Bubba Kush – Green House Seeds

Kolejna odmiana pochodzi z Kalifornii. Charakteryzuje się niskim wzrostem oraz zbitą strukturą, a jej topy przypominają piłki golfowe. Pokrywa jest dużą ilością żywicy. Posiada ciekawy aromat, z wyraźnymi nutami kawy, przypraw i drewna. Lubi pokrywać się fioletowym kolorem, zwłaszcza pod koniec kwitnienia i gdy spada temperatura. Odmiana nie daje silnych efektów, po jej zażyciu odczuwa się odprężenie i relaks. Sprawdza się też jako środek usypiający i przeciwbólowy. Jej dodatkową zaletą są jej silne właściwości medyczne.

Mendocino Purple Kush – Medical Seeds

Odmiana znana także pod nazwami Mendo Purps i Purple Kush. Również pochodzi z Kalifornii, a dokładniej z hrabstwa Mendocino, czemu zawdzięcza swoją nazwę. Jej cechą charakterystyczną jest piękny, fioletowy wygląd topów, które dodatkowo mienią się licznymi kryształkami żywicy. Liście rośliny są typowe dla odmiany Kush – ciemnozielone i szerokie. Przybiera kolory fioletu i purpury przed końcem kwitnienia. Wydziela mocny, ziemisty aromat, ale wyczuwalne są także słodkie nuty. Ma silne i długotrwałe działanie – silnie relaksujące i medyczne. Jest prosta w uprawie, ale nie lubi nawozów mineralnych.

Hindu Kush – Sensi Seeds

Odmiana ta jest czystą Indicą, a swoją nazwę zawdzięcza miejscu pochodzenia – góry Hindukuszu. Z jej szczepu powstaje najlepszy afgański haszysz. Ma silne właściwości relaksacyjne, często stosowana na nudności, stres i ból. Wydziela silny aromat z nutami, anyżu, drzewa sandałowego i silnych przypraw. Jest prosta w uprawie, charakteryzuje się silnych wzrostem i dużą plennością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Copyright © ZieloneKrzaki.pl