Co to Są Nasiona Konopi Feminizowane?

We wszystkich obszarach hodowli roślin dąży się do tego, aby uzyskać jak największą ich wydajność i okazałe plony. Co ważne, uprawa nie powinna też stwarzać większych trudności. Właśnie w tym celu nasiona konopi poddawane są procesowi feminizacji.

czym są nasiona konopi feminizowane

Czym Są Nasiona Feminizowane?

Nasiona feminizowane są zdolne jedynie do produkcji żeńskich roślin. Marihuana jest to roślina posiadająca jednocześnie obie płcie. Dzięki rozdzielnopłciowości gatunek ten może przetrwać, gdyż w razie potrzeby jest w stanie zmienić swoją płeć. W przypadku uprawy marihuany nasion do tej pory było 50 procent szans na to, że dana roślina może być płci męskie. Hodowcom zależy jednak na roślinach żeńskich marihuany, gdyż to właśnie one wytwarzają pąki bogate w kannabinoidy (THC i CBD). Męskie rośliny wytwarzają woreczki nasienne, a jeżeli pozostaną w uprawie za długo, wówczas zapylą rośliny żeńskie. Przez to dochodzi do znacznego zmniejszenia uzyskanych plonów. Właśnie dlatego, osoby uprawiające regularne nasiona muszą dosyć szybko określić płeć swoich roślin, po czym wyeliminować te o płci męskiej. W latach 90. opracowano feminizowane nasiona marihuany. Doprowadziły one do prawdziwej rewolucji w uprawie marihuany. Feminizowane nasiona są genetycznie modyfikowane w taki sposób, żeby wyrosły z nich jedynie żeńskie rośliny. Właśnie tak się dzieje nawet w 99,9 procent przypadków. Pozbyto się więc losowości, co znacznie ułatwiło uprawę tych roślin i pozwoliło na znaczne zwiększenie plonów. Feminizowane nasiona pierwotnie zostały zaprojektowane do produkcji roślin fotoperiodycznych, czyli tych kwitnących w zależności od poziomu światła/ciemności, jednak obecnie również wszystkie odmiany z autofloweringiem występują też w wersji feminizowanej. Odmiany fotoperiodyczne w środowisku naturalnym kwitną pod koniec lata, kiedy dni są coraz krótsze. W uprawie wewnątrz pomieszczeń rośliny te utrzymywane są w fazie wegetatywnej, aż do momentu, kiedy hodowca będzie gotowy do wywołania kwitnienia przez skrócenie ekspozycji na słońce.

Czym Charakteryzują się Feminizowane Nasiona Marihuany?

– nasiona w 99,9 procentach zawsze są płci żeńskiej,
– rośliny wykazują się dużą zawartością kannabinoidow, wyższą aniżeli w przypadku męskich konopi,
– aromat marihuany żeńskiej jest intensywny i ma ona dużą siłę,
– feminizowane odmiany występują również w wersji z autofloweringiem,
– nie trzeba sprawdzać płci roślin czy też eliminować tych o płci męskiej.

W Jaki Sposób Tworzone są Feminizowane Nasiona Konopi?

Chcąc uzyskać feminizowane nasiona konopi, muszą one zostać poddane procesowi feminizacji. Proces ten opiera się na nakłonieniu rośliny żeńskiej do wytworzenia pyłku męskiego, co pozwala na wykształcenie się nasion. Rośliny hodowane są w taki sposób, żeby zawierały tylko chromosomy żeńskie. Osoby zajmujące się hodowlą mają więc pewność, iż rośliny, które wydadzą tak powstałe nasiona konopi, także zakwitną jako żeńskie. Cały proces nie jest więc skomplikowany i polega na tym, że:
– konopia żeńska zostaje zmuszona do wytworzenia męskiego pyłku,
– z feminizowanych nasion konopi wyrastają żeńskie rośliny,
– jedynie osobniki żeńskie mogą wytworzyć topy z żywicznymi pąkami.

Dużą zalet takich nasion jest to, że nawet w przypadku nie do końca odpowiednich warunków, już mała ilość nasion pozwala na wzrost i uzyskanie satysfakcjonujących plonów.

Kto Sięga Po Odmiany Feminizowane Marihuany?

Dostępne w sprzedaży nasiona feminizowane przeważnie wytwarzają rośliny bogate w THC. Jest to substancja odurzająca, która gwarantuje potężny haj. Właśnie z tego względu osoby stosujące marihuanę uwielbiają ten kannabinod i często sięgają po rośliny z ich wysokim stężeniem. Po nasiona feminizowane sięgają osoby używające marihuany rekreacyjnie, które lubią euforię, stan ukojenie i relaksu, jaki przynosi. Na rynku dostępnych jest wiele nasion feminizowanych o różnych właściwościach. Marihuana może przynosić spokojny relaks, sprzyjający wyciszeniu, ale też może dawać energetyzujące efekty w ciągu dnia. Wiele więc zależy od potrzeb jej użytkownika. Oprócz tego wiele odmian posiada różne zawartości kannabinoidów i terpenów. Oprócz tego, rośliny te mogą mieć odmienną genetykę (indica/sativa). Warto eksperymentować z różnymi odmianami feminizowanymi, żeby znaleźć najlepszą dla siebie propozycję. Po marihuanę sięgają też osoby do celów holistycznych. Marihuana, dzięki zawartości THC doskonale poprawia nastrój i pomaga łagodzić nerwy. Zmniejsza też pewne dolegliwości zdrowotne i ułatwia w zasypianiu.

Dlaczego Feminizuje się Nasiona Konopi?

Nasiona konopi feminizuje się przede wszystkim po to, aby otrzymać tylko żeńskie rośliny i co za tym idzie okazałe plony. Proces ten sprawia też, że uprawa staje się niewymagająca i łatwa. Uprawa jest bardziej urodzajna, gdyż to właśnie z kwiatów żeńskich produkuje się marihuanę. Żeńskie nasiona tej rośliny są też bardziej aromatyczne, mają lepszy smak i dają doskonałe efekty. Co ważne, są one przeznaczona nawet dla bardzo początkujących osób wchodzących w świat uprawy roślin konopi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © ZieloneKrzaki.pl