Co to Są Nasiona Konopi Regularne?

zwykłe czyli regularne nasiona marihuany

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z uprawianiem konopi, lub interesujesz się jedynie produktami z nich pozyskiwanymi, możesz nie wiedzieć, że istnieją różne rodzaje ich nasion. Dziś przyjrzymy się bliżej jednym z tych najbardziej podstawowych i najczęściej wykorzystywanych, czyli nasionom regularnym. Czym są, w jaki sposób różnią się od alternatyw i dlaczego warto z nich korzystać? Między innymi tych tematów dotyczył będzie nasz dzisiejszy wpis.

Czym są Regularne Nasiona Konopi?

Zacznijmy od najbardziej podstawowej kwestii – czyli tego, czym właściwie regularne nasiona marihuany tak naprawdę są. Otóż są to po prostu naturalnie występujące nasiona konopi – a co za tym idzie, są to nasiona rozdzielnopłciowe. Oznacza to zaś, że występują wśród nich zarówno osobniki męskie, jak i żeńskie. Ich wzajemne krzyżowanie się ze sobą sprawia, że regularnie jesteśmy świadkami powstawania coraz to nowych gatunków konopi.

Z regularnych nasion, jak nietrudno się domyślić, wyrosną zarówno żeńskie, jak i męskie rośliny – w ich przypadku na płeć roślin nie ma bowiem wpływu grower, czyli hodowca. Choć wydaje się, że w ostatnich latach ich popularność nieco spadła, nadal cieszą się one sporym zainteresowaniem tych hodowców, którym zależy na uzyskaniu optymalnego i unikatowego efektu przy wykorzystaniu jedynie naturalnych sposobów.

Przykładowa paczka zawierająca 10 regularnych nasion konopi zawierać może po 5 nasion męskich, oraz żeńskich. Może jednak również zdarzyć się tak, że zawierać będzie więcej lub mniej nasion konkretnej płci – nie jest to wcale reguła. Przed zakupem nasion regularnych dobrze jest dokładnie przemyśleć cele związane z uprawą.

Czym Regularne Nasiona Konopi Różnią się od Feminizowanych?

Jak można z łatwością domyślić się po samej nazwie – zamawiając paczkę nasion feminizowanych, otrzymamy tylko i wyłącznie nasiona płci żeńskiej. Skąd jednak się one biorą? Otóż hodowcy są w stanie zmusić rośliny płci żeńskiej do wytworzenia woreczków pyłowych – choćby za pomocą srebra koloidalnego. Pyłek zapładnia żeńskie rośliny, które to z kolei rozpoczynają produkcję nasion żeńskich. Podkreślić warto, że nasiona regularne i feminizowane znacznie różnią się od siebie chociażby zastosowaniem.

Jakie Korzyści Płyną z Uprawy Nasion Regularnych

O ile feminizowane nasiona świetnie sprawdzą się w przypadku hodowców, którym po prostu zależy na uzyskaniu dobrej jakości konopi, o tyle również nasiona regularne mają bardzo wiele korzyści. Są one wykorzystywane chociażby w procesie tworzenia zupełnie nowych odmian – cechują się bowiem wyraźną tendencją do produkowania bardziej energicznych roślin. Są także bardzo odporne, a pozyskiwane z nich sadzonki potrafią dać naprawdę obfite plony. Nie jest to jednak, rzecz jasna, koniec korzyści związanych z ich stosowaniem.

Warto bowiem podkreślić, że z ich wykorzystaniem możliwe jest tworzenie zupełnie nowych odmian konopi. Zainteresowani hodowcy mogą zatem krzyżować swoje ulubione osobniki płci żeńskiej, oraz męskiej, tworząc w ten sposób zupełnie nowe odmiany. Pozwala to na uzyskanie potomstwa posiadającego najlepsze cechy obu roślin z wcześniejszego pokolenia.

Ponadto regularne nasiona konopi zawierają wysokiej jakości szczepy, które cechują się korzystnym ukorzenieniem oraz szybkim wzrostem. Pozwala to na klonowanie – czyli stworzenie identycznego okazu rośliny, co oryginał, za pomocą kopii genetycznej. Pozwala to zatem na stworzenie dwóch okazów o identycznej morfologii, lub kolorze. Regularne nasiona konopi nadają się do klonowania znacznie lepiej, niż ich feminizowane odpowiedniki. Klony tworzone przy ich wykorzystywaniu cechują się bowiem znacznie silniejsza genetykę, dzięki czemu nie będą tak często przeradzać się w hermafrodyty. Podobnie, w przeciwieństwie do klonów wytworzonych przy pomocy feminizowanych nasion, oferują więcej, niż tylko jednorazowe zbiory.

Korzystne ukorzenienie sadzonek pozwoli również wyprodukować większą liczbę roślin w krótszym czasie. Pozwoli to pominąć etap kiełkowania, dzięki czemu hodowca może cieszyć się posiadaniem młodych roślin jeszcze na etapie wegetatywnym.

Podsumowanie

Chociaż regularne nasiona konopi nie cieszą się już taką popularnością, jak jeszcze kilka – kilkanaście lat temu, z całą pewnością zachowały swoje najważniejsze zalety. To za ich pomocą bowiem znacznie prościej można wytworzyć zupełnie nowe odmiany konopi, często dochodząc do zaskakujących, acz intrygujących odkryć. Regularne nasiona konopi pozwalają bowiem każdemu hodowcy stworzyć uprawę własnych marzeń według indywidualnego projektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © ZieloneKrzaki.pl